Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka. Liceum i technikum, część 3. Język polski. Podręcznik

Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka. Liceum i technikum, część 3. Język polski. Podręcznik
-17%

Sugerowana cena   44,30 zł

Zaoszczędzisz 7,64 zł
Sugerowana cena 44,30 zł

Zaoszczędzisz: 7,64 zł

36.66 sugerowana cena 44,30 zł

Produkt dostępny w magazynie gotowy do natychmiastowej wysyłki

W magazynie dostępnych > 5 szt. Zboží ihned k odeslání

14,01 zł
13,00 zł

Autor:
Wydawca: WSiP
ISBN: 9788302144011
Rok wydania: 2014
Język: POL
Oprawa: miękka
Liczba stron: 416
Temat: Podręczniki szkolne

Podręcznik - zakres podstawowy i rozszerzony - Dwudziestolecie międzywojenne (awangarda) - powojenna nowoczesność

Podręcznik Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka dla klasy 3 został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie. W ramach epok zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym. Duży nacisk położono na interdyscyplinarność – przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).

Każdy dział rozpoczyna lekcja wprowadzająca w daną epokę literacką, a kończy lekcja powtórzeniowa. Wykład główny przeplatają lekcje z tekstami publicystycznymi lub popularnonaukowymi do ćwiczenia umiejętności wykonywania różnych działań na tekście nieliterackim. Są one poświęcone zagadnieniom związanym z daną epoką literacką. Polecenia do tekstów zostały tak skonstruowane, by rozwijać umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Całość wzbogacają bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (przewodniki po autorach, lekturach, zjawiskach literackich i kulturowych, treściach z nauki o języku), a także działy „Umiem więcej” zawierające praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia poszczególnych form wypowiedzi (interpretacja, rozprawka, wypowiedź ustna itp.) oraz przykładowe zadania wraz z realizacjami. 

Może ci się spodobać również..