Scenariusze teatrzyków da szkół. Historia Polski i świata

Scenariusze teatrzyków da szkół. Historia Polski i świata
-13%
Autor: Kaliska Zofia

Sugerowana cena   16,60 zł

Zaoszczędzisz 2,09 zł
Sugerowana cena 16,60 zł

Zaoszczędzisz: 2,09 zł

14.51 sugerowana cena 16,60 zł

wysyłka za 2-3 dni

wysyłka za 2-3 dni

13,00 zł
13,00 zł
12,00 zł

Autor:
Wydawca: Printex
ISBN: 9788360826676
Rok wydania: 2011
Język: POL
Oprawa: miękka
Liczba stron: 200
Temat: Edukacja

Czy historia musi koniecznie być poważna? Czy wszystko, co dotyczy wydarzeń z przeszłości, zawsze powinno być przedstawiane w formie nieciekawej i pompatycznej?
Oczywiście, że nie. Poniższe scenariusze teatralne, przeznaczone dla uczniów gimnazjum, są jednym z wielu dowodów na to, że o dawnych dziejach można mówić, pisać, lub ...odgrywać je w sposób nietuzinkowy, interesujący, a nawet zabawny.
Każdy z dwudziestu utworów złożony jest z ośmiozgłoskowy rymowanych dialogów, uzupełnionych wstępem oraz ujętymi w nawias i wyróżnionymi kursywą opisami, które mają ułatwić interpretację tekstu. Naturalnie część opisowa to tylko wskazówka, nie trzeba ściśle jej się trzymać. Można na własną rękę eksperymentować ze scenografią, rekwizytami, gestami postaci - wiele zależy tu od wyobraźni reżysera i młodych aktorów. Treść scenariuszy nawiązuje do znanych faktów, historycznych, z których jedne uznaje się za zdarzenia przełomowe, istotnie wpływające na losy naszego kraju czy świata, inne zaś są po prostu dziejowymi ciekawostkami, jedynymi z tych, jakie od wielu lat inspirowały twórców literackich, filmowców, malarzy, kompozytorów...